Zespół został założony w 2002 r. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli Maciej Taff i Sebastian Zusin. Następnie w składzie znajdują  się Tomasz Jońca i Paweł Jurkowski. Pół roku prób, które odbywały się w dawnej pracowni Sparagmosa – Contras owocują powstaniem pierwszego nieoficjalnego nagrania zespołu. W lipcu 2002 roku powstaje rehearsal. Jak na razie jeszcze bez basisty.  Skład jednak zmienia się w sierpniu tego samego roku, gdy pojawia się Przemysław Bieliński, grający od tej pory na gitarze basowej. Po ciężkiej pracy na początku października 2002 roku grupa wchodzi do studia „Kokoszman & Złota Skała”, gdzie rozpoczynają się prace nad ich promującym albumem „Hava Nagila”. Na płycie mają znaleźć się głównie utwory w języku angielskim. Całość zapowiada singiel o tej samej nazwie, którą nosi album. Grupa rozpoczyna również w tym samym czasie działalność koncertową. Dzięki udanym występom w obrębie Warszawy z zespołami takimi, jak:  Dezerter, Neuma, Orbita Wiru I Indukti, Moja Adrenalina, So I Scream, Motorbreath, zostają dobrze przyjęci przez publiczność.

    Rok 2004 przynosi wielkie zmiany w składzie zespołu. Tomasza Jońcę zastępuje Michał Truong, zaś Pawła Jurkowskiego Artur Rowiński. Jednak zanim to następuje zespół przeżywa kilku miesięczny zastój w działalności koncertowej. Nowi muzycy wnoszą sobą bardzo dużo kreatywności i muzycznej dojrzałości. Jakiś czas później grupa podpisuje kontrakt wydawniczy z firmą „Fonografika”.

    28.08.2004 roku światło dzienne ujrzeć ma debiutancka płyta „Under”, której wydawcą i dystrybutorem jest „Fonografika”. Album jest promowany na jesieni podczas Hellride Tour 2004. Duże powodzenie jest bodźcem do zorganizowania kolejnej edycji Hellride Tour w roku następnym, mając przy boku So I Scream i Al Sirat. Trasa obiega największe polskie miasta.
Początek 2005 roku również zapowiada zmiany w składzie. Basistę Przemysława Bielińskiego zastępuje Filip ‘Heinrich’ Hałucha. Poza tym zespół pracuje nad swoją drugą płytą. W międzyczasie w kwietniu tego samego roku na rynku pojawia się mini album „Legends of Hava Nagila”, na którym znajdują się remiksy utworu „Hava Nagila”.

    Początek 2006 roku jest bardzo pracowity. Zespół w opuszczonych halach fabrycznych na warszawskiej Woli zamierza zarejestrować  „Limbic System - Demo 2006”. Pod koniec tego roku grupa podpisuje kontrakt z firmą wydawniczą „Mystic Production”, która promowała wcześniej takie zespoły jak:  Behemoth, Frontside, Virgin Snatch i In. Po weryfikacji materiału demo, grupa decyduje się na zarejestrowaniu kilkunastu utworów w Olkuskim Zed Studio przy współpracy z Tomkiem Zalewskim – producentem rasowych polskich kapel takich, jak:  Horoscope, Frontside.

    Premiera następnej płyty „Limbic System” ma miejsce 1. marca 2007 roku.  I ten album, podobnie do poprzednich, zawiera w sobie mieszankę gatunków muzycznych, okraszonych również elementami folk. Trasa Mystic Tour 2007 wspierała promocje, obejmując około 30 miast Polski.

    W 2008 roku pojawia się Paweł "Paul" Jaroszewicz, który zastąpił Artura Rowińskiego, jednak zaraz po nagraniach studyjnych opuścił grupę. W 2009 roku jego miejsce oficjalnie zajął Grzegorz Olejnik.

    W czerwcu 2009 roku również premiery swojej doczekała trzecia płyta „Visionism”.

    Rok 2010 przyniósł niezbyt dobre wieści dla fanów. Rootwater poinformował, że w związku ze stanem zdrowia Maćka Taffa i jego długotrwałej rehabilitacji, grupa zawiesza działalność na czas nieokreślony.


Independent Press Agency Ltd.
mistrz drugiego planu | praca warszawa | Informacje Londyn | praca | Auto Laweta Londyn | Paul Brick Pointing | Leaflets Distribution London | soundproofing floors | Wywóz Śmieci | Polish Builders | Aesthetics Woman - 2 Glow London | Fast Junk Collection